Dokumenty ke stažení

Na začátku devátého kola soudního líčení ve věci MUS dne 14.6.2021 jsem předložil návrh na zastavení stíhání. Jeho text naleznete pod tímto odkazem.

Text stížnosti na činnost státního zástupce v kauze MUS pana Mgr. Radka Bartoše, kterou jsem přednesl na dnešním jednání Městského soudu v Praze, naleznete zde.

Tiskovou zprávu, v níž oznamuji prozatímní nenastoupení do švýcarského vězení, naleznete zde. Důvody, které mne k tomu vedou, osvětluji v tomto dokumentu. Konec konců, ani moji právníci mi nástup prozatím nedoporučili, což mi jasně napsali.
Návrh na zproštění obžaloby, který jsem přednesl soudu v pátek 14.6.2019 během soudního přelíčení, naleznete pod tímto odkazem.

Odborné posouzení znaleckého ústavu NSG Morison jasně konstatuje, že nám nikdy nevznikla povinnost učinit veřejný návrh smlouvy o koupi akcií společnosti MUS.


Tento Znalecký posudek jasně říká, že stát pochybil, když v dubnu 1998 nereagoval na naši nabídku odkupu státního podílu v MUS, případně prodeje našeho podílu státu.

Další Znalecký posudek ukazuje, že jsme Mosteckou našimi operacemi nijak nepoškodili.

Své postřehy z druhého týdne soudního líčení, které skončilo 22.2., jsem shrnul v tomto dokumentu.

Kompletní text návrhu na zastavení trestního stíhání, který jsem přednesl v pondělí 18.2. během soudního líčení, naleznete zde: návrh na zastavení

2.4.1998 jsme poslali státu (Fondu národního majetku a několika ministerstvům) dopis, kterým jsme nabízeli státu odkup Mostecké uhelné. V té době byla hodnota státního podílu více než 3 miliardy korun. Na tento dopis nikdo nereagoval. V červenci 1999 se nám nakonec stát svůj podíl prodal – jenže mezitím jeho hodnota klesla na 650 milionů. Kdyby byl stát reagoval na naši původní nabídku, získal by tak o téměř dvě a půl miliardy korun více peněz. Naši původní nabídku naleznete zde: dopis

Zajímavá studie Výzkumného ústavu pro hnědé uhlí o privatizaci hnědouhelného hornictví je k nalezení zde: Studie VUHU

Dnes (26.11.2018) jsem také předložil soudu vysvětlení mé účasti na procesu transformace MUSvysvětlení

Mé úvodní slovo z prvního dne (26.11.2018) soudního líčení naleznete po kliknutí na tento odkaz:
úvodní slovo