Proč to trvá tak dlouho?

Drazí spolupoutníci životem, zdá se, že se, že se v příběhu MUS děje něco velmi divného.

Každý normální člověk, který dělá ve svém životě zásadní rozhodnutí, si před tímto rozhodnutím udělá nejdříve detailní analýzu všech okolností, které se k tomu rozhodnutí váží, a pak se s plnou vážností rozhodne.

Když paní JUDr. Slepičková 12.6.2023 vynesla ten krutý a z mého pohledu nepodložený rozsudek, měla ze zákona povinnost mi doručit do 20-ti dnů jeho zdůvodnění.

Já však to zdůvodnění do dneška nemám. Když jsem volal na Městský soud loni v září, řekli mi, že ho dostanu v listopadu. Když jsem tam volal v listopadu, řekli mi, že ho dostanu v lednu 24, a když jsem tam zavolal v lednu 24, dostal jsem odpověď, že to bude hotové v letos dubnu.

Protože jsem ho však opět nedostal ani do konce letošního dubna, zavolal jsem tam minulý týden, tedy téměř celý rok po spontánním vynesení zničujícího rozsudku. A hádejte, co mi řekli? Něco zcela neuvěřitelného …

Lhůta pro písemné zdůvodnění rozsudku se prodlužuje do 31.10.2024, protože prý je to velmi složitá věc.

Abych pravdu řekl, vůbec si to nedokážu vysvětlit. Je to velmi frustrující a vlastně nemohu dělat nyní vůbec nic, jen čekat. Můžu si sice stěžovat, ale to by stejně ničemu nepomohlo. A tak čekám a čekám, protože se nemohu nijak bránit, neboť nevím proti čemu se mám bránit. Neznám argumenty a zdůvodnění rozsudku. 

S úctou

Antonio

1 komentář

Drahý Antonio, úplně chápu Tvou frustraci.
Jakoby nějakou útěchou by bylo tohle: Když u Židů se děje něco zlého (čeho bohužel je stále a mnoho), oni si říkají: „Všechno je k dobru“ , což znamená, že Bůh řídí okolnosti tak, že i když jsou věci obtížné a způsobují utrpení, jejich účelem je dobro. Původ tohoto rčení je od Nahum Iš Gamzo (žil v době po zničení 2. Chrámu) , který byl slepý a měl strašné tělesné neduhy, avšak o každé nešťastné věci, která se mu stala, říkával „to je také k dobru“. On byl jedním z těch, o kterých se v Judaismu říká: „Spravedlivý a děje se mu zlo“.
Obdivuji tvou vytrvalost a klidnou, mírumilovnou a láskyplnou povahu- navzdory všemu a se vším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *