20. března 2023

Drazí přátelé,

po dlouhých letech trápení příběh Mostecké uhelné pomalu končí a mně se hodně ulevilo.

Cítím hluboký klid a mír a přestal jsem se něčemu podvědomě bránit. Odevzdal jsem se …

V týdnu od 13.3.2023 proběhly hlavně už jen závěrečné řeči státního zástupce a zúčastněných stran.

A také zde zazněla závěrečná řeč mého advokáta JUDr. Říčánka a já měl možnost vyslovit své poslední slovo, které si můžete přečíst zde.

Ale naštěstí jsme stihli soudu ještě předložit také posudek o neexistenci škody, kterou si pánové Pudil, Bobela a Tykač vymysleli.

Ten navázal na posudek, který byl soudu předložen už loni v září, kdy znalec pan doc. Brada poukázal na zásadní nedostatky a chyby při vyčíslení škody českého státu, na kterém pan státní zástupce stavěl svou obžalobu.

Podle našeho očekávání pan státní zástupce Bartoš zůstal zatvrzele na své pozici, že jsme podvedli český stát a že České republice vznikla velká škoda, ale toto své tvrzení vlastně během těch let nijak neprokázal. Ale nad rámec jakýchkoliv očekávání dokázal státní zástupce navrhnout mně i panu Klimeckému, kterému je nyní už 83 let, opravdu krutý trest v délce 7,5 roku ve vězení s ostrahou, propadnutí veškerého majetku a náhradu škody ve výši cca 2,5 mld. Kč.

V této chvíli ještě nevím, k čemu se přikloní paní soudkyně JUDr. Slepičková a jak rozhodne, ale tuším, že se po jejím rozsudku, který bude vynesen x12.6.2023, jedna nebo druhá strana stejně odvolá k vrchnímu soudu, takže náš příběh bude pak asi ještě chvíli pokračovat.

Tak mi držte palečky, prosím.

Děkuji vám všem za trvalou a dlouhou podporu.

Jsem vám za to moc vděčný.

S úctou

Antonio

6 komentářů

Milý Toníku,
držím palce a doufám, že se ještě dlouho, opravdu dlouho budeme scházet někde nad šálkem miso-polévky a dobrého čaje, kdesi pod hvězdami tohoto úžasného vesmíru nebo jen tak se potkávat na schodech Maitrei. Moc bys mi chyběl. A protož e to Univerzum ví, tak to nějak zařídí.

Mily Toniku..mas můj obdiv, že dokážeš ustát nepravdy, kterými jsi „masírován“ v soudní síni. Znám tě 22 let, kdy jsem byla tvou pravou rukou a škoda , že nemohu vykřičet do světa, proč existuje nespravedlnost. Vím, že to je život a pánúm Pudilovi i Bobelovi, nepřeji nic zlého, jenom tu naši českou „spravedlnost“. Jen chci stále věřit, že když už to nebude srdce, tak snad zdravý rozum zvítézi…mou podporu máš..

Milý Toníku, už se známe hodně let a tenhle příběh sleduji skoro stejně dlouho. Věřím, že už se dostal do posledního dějství a bude mít šťastný konec. Vesmír nic jiného nemůže připustit. Moji podporu máš celou dobu a tak ti v závěru této „hry“ přeju šťastné a spravedlivé zakončení tohoto nelehkého období. Dvanáctého června už mám v kalendáři červeně zatrženo.

Milý Toníku, máš toho hodně naloženo, obdivuji Tě, jak to zvládáš. Zajímalo by mě, zda jsou uvedení nenasytní pánové šťastní a zda jim jejich konání přináší pocit smyslu. Na onen svět si stejně nic z toho nevezmou. Doufám, že Tě čeká krásné a úlevné léto, palce držíme moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *